راهنمایی ایده طراحی داخلی دکوراسیون

راهنمایی ایده طراحی داخلی دکوراسیون

راهنمایی ایده طراحی داخلی دکوراسیون

به خاطر داشته باشید که راهنمایی ایده طراحی داخلی دکوراسیون بیشتر هنر است تا علم، و قوانین سخت و سریعی در مورد نحوه تزئین اتاق وجود ندارد.

چگونه طراحی داخلی دکوراسیون و دکوراسیون کنیم.

 • حالت را تنظیم کنید

به جای اینکه از خود بپرسید می‌خواهید فضایتان چگونه باشد، از خود بپرسید که می‌خواهید چه حسی داشته باشد و اجازه دهید که شما را به سمت رنگ‌ها، ساختار‌ها، انتخاب مبلمان و دکوراسیون راهنمایی کند. یک واحه ذن سبک و مطبوع ممکن است حداقل مبلمان و مواد طبیعی را به شما پیشنهاد دهد. یک فضای خانوادگی پر انرژی و غیررسمی ممکن است شامل رنگ ها و الگوهای جسورانه باشد. تمرکز بر خلق و خوی مشتری، به جای یک سبک یا گرایش خاص به شما کمک می کند تا فضایی متفاوت ایجاد کنید که برای او مناسب باشد.

 • الهام بگیرید

کانال های رسانه های اجتماعی، مجلات طراحی داخلی، کتاب ها و وب سایت های مورد علاقه خود را برای الهام گرفتن بررسی کنید. در مورد مکان هایی که دوست دارید در آنها قرار بگیرید فکر کنید و دلیل آن را تحلیل کنید. اگر به طرحهای خلاقانه علاقه دارید، ادامه دهید و یکی بسازید. این فرصتی است تا کمی خودتان را بهتر بشناسید.

 • واقعیات را بررسی کنید

به‌جای تلاش برای چشم‌اندازی آرزومند از اینکه فکر می‌کنید طرح شما چگونه باید باشد، فضای خود را طوری طراحی کنید که اکنون دوست دارید. چنانچه بچه‌ها یا حیوانات خانگی دارند، پارچه‌های روکش و سطوحی را انتخاب کنید که می‌توانند ضربه بخورند و همچنان عالی به نظر برسند. و همچنین اگر شخص تنها یا کم جمعیت زندگی می‌کند و به ندرت مهمان دارد، نیازی نیست فضای سالن را با یک میز ناهار خوری شش نفره اشغال کنید. اگر در خانه کار می کند، دفتر موقت گوشه اتاق نشیمن را به اتاق کار تبدیل کنید که فقط در تعطیلات قابل استفاده است. و قبل از خرید هر چیزی، بودجه واقع بینانه ای در نظر بگیرید که به شما کمک می کند هزینه های مشتری را در مسیر، اولویت بندی کنید.

 • شلوغ کردن

اگر در حال تغییر دکوراسیون هستید، با حذف هر چیزی که استفاده نمی کنید، نیاز ندارید یا دوست ندارید شروع کنید. اگر در حال طراحی یک اتاق خالی از ابتدا هستید، قبل از وارد کردن هر چیزی فکر کنید. در هر فضایی برای وسایل شخصی و چیزهای مهم جا وجود دارد، اما طراحی داخلی دکوراسیون موفق با پذیرش موارد ضروری و ساختن، از آنجا شروع می شود.

 • نقشه آن را بیرون بیاورید

اگر می‌خواهید پلان ترسیم کنید، ایده های چیدمان را روی کاغذ ترسیم کنید، یا محل قرارگیری مبلمان را تصور کنید تا حسی از مقیاس و جریان پیدا کنید. قبل از خرید یک تکه مبلمان، فضای خود را اندازه بگیرید. دوبار اندازه گیری کنید در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید مبلی که سفارش داده‌اید خیلی بزرگ است که نمی‌تواند از درب ورودی شما عبور کند یا برای اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است.

 • در مورد پالت رنگ تصمیم بگیرید

چه بخواهید آن را خنثی نگه دارید یا ذهن خود را روی یک پالت رنگی چشم نواز متمرکز کنید، تصمیم گیری زودهنگام به شما کمک می کند طرحی منسجم ایجاد کنید. اتاق‌های خنثی را می‌توان با لوازم جانبی که به راحتی قابل تعویض هستند، روشن‌تر کرد. اگر تصمیم گرفته‌اید که ماهیت اتاقتان سبز یا صورتی یا آبی باشد، سه سایه مکمل را انتخاب کنید تا جذاب بماند. اگر ظاهر یک اتاق کاملا سفید را دوست دارید، انتخاب سایه های از طیف سفید به شما این امکان را می دهد که سبک ها و دوره های مبلمان را به راحتی با هم ترکیب کنید.

 • با تغییر دکوراسیون فعلی شروع کنید

اگر به‌جای بازسازی به‌دنبال تغییر دکوراسیون ظاهری هستید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید روی کفپوش‌ها، رنگ دیوارها و وسایل موجود اتاق،تغییر ایجاد کنید، تا فضا را بدون بازسازی، زیبا و شخصی کنید. اگر با یک اتاق خالی شروع می کنید، قبل از آوردن مبلمان و لوازم جانبی، کف را اصلاح کنید، دیوارها را رنگ کنید، کاشی یا کاغذ دیواری اضافه کنید، یا کابینت نصب کنید.

 • نقاط کانونی را انتخاب کنید

هنگام طراحی یک اتاق نشیمن، قبل از اینکه روی بالش‌ها تمرکز کنید، روی نقطه کانونی خود که معمولاً یک مبلمان یا تلویزیون است تمرکز کنید.

 • فرش، پرده، و منسوجات را انتخاب کنید 

اکنون که احساس می‌کنید فضای اتاق چه جهتی دارد، می‌توانید فرش، پرده، و منسوجاتی مانند رختخواب، آویزها و بالش‌های تزئینی را انتخاب کنید که مکمل نقطه کانونی شما هستند و رنگ، الگو، ساختار و جذابیت را به شما اضافه می‌کنند.

 • روشنایی ها را اضافه کنید 

یکی از کلیدهای موفقیت در طراحی اتاق، توجه به نور است. نور طبیعی را برای روز به حداکثر برسانید و گزینه‌های لایه‌بندی زیادی را برای عصر اضافه کنید، از نورپردازی کاربردی گرفته تا چراغ‌های رومیزی گرم محیطی یا دیوارکوب‌ها، تا نورپردازی آویز مجسمه‌ای که به عنوان دکور عمل می‌کنند. حتماً هر چهار گوشه اتاق را روشن کنید تا از ایجاد سایه جلوگیری کنید و حس خوبی را پس از تاریکی ایجاد کنید.

 • لوازم جانبی 

اکنون که همه موارد ضروری را در اختیار دارید، یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید که چه چیزی کم است. آثار هنری، عکس‌ها یا آینه‌های تزئینی را انتخاب کرده و آویزان کنید. بالش ها و آویزهای تزئینی اضافی را بردارید. قفسه ها و میزها را با کتاب ها، شمع ها، اشیاء تزئینی، گیاهان یا صنایع دستی طراحی کنید. این فرصتی است که از طریق حس های شخصی تکسچری اضافه کنید که به اتاق جان می بخشد.

جهت مطالعه ادامه مطلب، راهنمایی طراحی داخلی دکوراسیون با کلیک بر روی دکمه زیر و یا جهت سفارش طراحی رایگان بر روی دکمه طراحی رایگان کلیک بفرمایید و فرم داخل صفحه را پر کنید.

مطالب مفید گروه نما سازان مدرن

و مطالبی دیگر که شاید از دیدن و مطالعه آنها لذت ببرید. در زمینه های: نمای کامپوزیت طراحی نما دکوراسیون داخلی تابلو تجاری مغازه ها و غیره که توسط گروه نماسازان مدرن گردآوری شده است.

نمای ساختمان
اجرای نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

پانل کامپوزیت آلومینیومی
پانل کامپوزیت آلومینیومی
طراحی نمای مغازه تابلوسازی