قیمت ورق کامپوزیت

نحوه قیمت گذاری ورق کامپوزیت نما کامپوزیت نسوز به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

انواع ورق کامپوزیت از نظر پوشش رنگ

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق‌های کامپوزیت، پوشش رنگ است.

(تربیت بر اساس قیمت ورق کامپوزیت از کمینه به بیشینه)

پوشش پلی استر P.E

این پوشش رنگ کمترین خواص رنگ را بدون هیچگونه لایه محافظتی داراست. از این نوع ورق کامپوزیت در نمای داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. زیرا این پوشش در مقابل شرایط جوی و نور خورشید آسیب‌پذیر است. این پوشش رنگ ساده‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین نوع رنگ در ورق کامپوزیت است.

پوشش P.V.D.F

پوشش P. V. D. F یا فلوئور-کربن، متشکل از ترکیبات شیمیایی رزین فلوئور کربن، رنگدانه و حلال استر است که با پیوند بین اتمها، به شکل جامد درآمده تا با مقاومت بسیار بالا در برابر هوا خشک شود. این تکنولوژی سال‌ها است که در ساخت ورق‌های کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورق کامپوزیت با روکش نانو هایگلاس (High glass)

افزودن مواد نانویی بر روی پوشش رنگ ورق‌های آلومینیوم (P.V.D.F)روکش نانو هایگلاس نام دارد. این کار باعث می‌شود مواد معلق موجود در هوا جذب ورق‌ها نشود و سطح ورق‌ها همیشه براق و تمیز بماند. تمیز کردن نمای ساختمان به‎ خصوص در ساختمان‌های بلند، مشکل است. این نوع ورق با روکش هایگلاس به مراتب در نما ساختمان کمتر کثیف می شود.

انواع ورق کامپوزیت از نظر نوع رنگ

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کامپوزیت نوع رنگ آن است.

(تربیت بر اساس قیمت ورق کامپوزیت از کمینه به بیشینه)

ورق کامپوزیت رنگی

ورق‌های رنگی، که در رنگ‌های متنوع و طیف وسیعی(نقره ای،نوک مدادی،سبز،قرمز، …)تولید و عرضه می‌شوند. البته تنوع رنگی محدود به رنگهای معمولی نمی‌شود بلکه، انواع دیگری از ورق‌های کامپوزیت نیز در رنگ‌های مخصوص (Special) تولید می‌شوند.که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.