اصول اجرای نمای چوب ترمووود

هنگامی که محصولات و روش‌های تولید جدید وارد بازارهای مختلف می‌شوند، ارائه هرچه بیشتر اطلاعات در مورد محصول و فرآیند، بسیار مهم است تا سطح دانش را تا حد امکان بالا برده و حفظ کند. بنابراین، امیدواریم این مقاله اصول اجرای نمای چوب ترمووود به عنوان منبع اطلاعاتی خوبی برای مشخصات، مصرف کنندگان نهایی در صنعت ساختمان، شرکت های ساختمانی، تاجران چوب و غیره عمل کند.

هدف مقاله اصول اجرای نمای چوب ترمووود

ارائه ترکیبی خوب بین مطالب تئوری، نتایج آزمایشگاهی، اطلاعات حاصل از آزمایش میدانی و در نهایت، توصیه های عملی برای کار با محصول است. نتایج از طیف وسیعی از منابع جمع‌آوری شده‌اند که اکثر آنها دارای وضعیت موسسه تحقیقاتی یا دانشگاهی هستند. تجربیات تولید کنندگان صنعتی و شرکتهای مجری نمای چوب ترمووود نیز در مقاله اصول اجرای نمای چوب ترمووود گنجانده شده است. نتایج و تجربیات ارائه شده در این مقاله، فقط باید به عنوان راهنما مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است تغییر کند.

ما تلاش خواهیم کرد این مقاله راهنما (مقاله اصول اجرای نمای چوب) را به طور منظم به روز رسانی کنیم. با در دسترس قرار گرفتن نتایج و تجربیات جدید، نسخه‌های جدیدی از مقاله اصول اجرای نمای چوب منتشر خواهد شد که در آن قسمت‌هایی که به‌روزرسانی شده، مشخص می‌شود. نام ترمووود یک علامت تجاری ثبت شده است و فقط توسط اعضای انجمن بین المللی ترمووود می تواند استفاده شود.

امیدواریم که خوانندگان این مقاله راهنما اصول اجرای نمای چوب ترمووود آن را هم مفید بدانند.

مقدمه اصول اجرای نمای چوب ترمووود

تاریخچه

قرن هاست که مشخص شده است که سوزاندن سطح چوب در آتش باز باعث دوام بیشتر آن در استفاده بیرونی می شود. حتی وایکینگ ها از این روش در سازه های بیرونی مانند نرده ها استفاده می کردند. ترمووود چوب، توسط استام و هانسن در دهه ۱۹۳۰ در آلمان و توسط وایت در دهه ۱۹۴۰ در ایالات متحده مورد مطالعه علمی قرار گرفت. در دهه ۱۹۵۰، آلمانی‌ها باوندام، رانکل و بورو به تحقیق در مورد این موضوع ادامه دادند. کلمن و اشنایدر یافته های خود را در دهه ۱۹۶۰ و Rusche و Burmester در دهه ۱۹۷۰ منتشر کردند. اخیراً، کار تحقیقاتی در فنلاند، فرانسه و هلند در دهه ۱۹۹۰ انجام شد.

فنلاند مرکز چوب ترمو

فشرده ترین و جامع ترین کار تحقیقاتی در فنلاند انجام شد. تحقیقات عملی قابل توجهی نیز توسط YTI (موسسه فناوری محیطی) در حال انجام است. ترمووود با استفاده از روش توسعه یافته تولید می شود. مواد چوبی تا دمای حداقل ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم می شوند در حالی که با بخار محافظت می شوند. بخار علاوه بر محافظت، بر تغییرات شیمیایی چوب نیز تأثیر می گذارد. در نتیجه ترمووود سازگار با محیط زیست و عوامل جوی ایجاد می شود. رنگ آن تیره می شود، در شرایط تغییر رطوبت نسبت به چوب معمولی پایدارتر است و خاصیت عایق حرارتی آن بهبود می یابد. اگر در دمای به اندازه کافی بالا انجام شود، چوب را در برابر پوسیدگی مقاوم می کند.

از طرف دیگر، این امر باعث کاهش مقاومت خمشی می شود. تمام خصوصیات یاد شده به صورت جزیی نیز، در این مقاله به آن پرداخته شده است. با پیشرفت تکنولوژی ، تاثیر مدرنیته در وجوه مختلف زندگی به شکل روز افزونی نمایان می گردد. تمایل به طراحی و بکارگیری المانهای مدرن را در محیط زندگی بیشتر کرده است. بارزترین نمود این امر در طراحی و دکوراسیون داخلی و نمای چوب ساختمان ها مشاهده می گردد. که از فضای سنتی و کلاسیک فاصله گرفته است. یکی از لازمه های طراحی مدرن به‌کارگیری متریالهای مدرن می باشد. ترموود یکی از این متریالها است.

فرآیند ترمووود به طور خلاصه:

ترمووود در مقیاس صنعتی برای چوب با همکاری صنعت محصولات چوبی فنلاند، توسعه یافته است.

فرآیند ترمووود را می توان به سه فاز اصلی تقسیم کرد:

فاز ۱: افزایش دما و خشک کردن در دمای بالا با استفاده از گرما و بخار

دمای کوره به سرعت تا سطح حدود ۱۰۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. پس از آن، دما به طور پیوسته به ۱۳۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد، در این مدت خشک شدن در دمای بالا انجام می شود و میزان رطوبت در چوب به نزدیک صفر کاهش می یابد.

فاز ۲: ترمووود پس از خشک شدن در دمای بالا

دمای داخل کوره بین ۱۸۵ تا ۲۱۵ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. هنگامی که به سطح هدف رسید، بسته به کاربرد نهایی، دما برای ۲ تا ۳ ساعت ثابت می ماند.

فاز ۳: خنک کننده و تهویه رطوبت

مرحله آخر کاهش دما با استفاده از سیستم های اسپری آب است. هنگامی که دما به ۸۰-۹۰ درجه سانتیگراد رسید، رطوبت مجدد صورت می گیرد تا رطوبت چوب به سطح قابل استفاده، ۴-۷٪ برسد. هنگام افزایش یا کاهش دما، از یک سیستم تنظیم ویژه برای جلوگیری از شکافتن و بررسی سطح و داخل استفاده می شود. مقادیر تنظیم سفارشی برای گونه ها و ابعاد مختلف چوب استفاده می شود. ماده اولیه می تواند چوب سبز،تر یا خشک شده در کوره باشد. اگر فرآیند با چوب سبز آغاز شود، چوب را می توان در یک فرآیند خشک شدن با دمای بالا بسیار سریع خشک کرد.

این روش برای گونه های چوب نرم و چوب سخت مناسب است. با این حال، فرآیند باید به طور جداگانه برای هر گونه چوب بهینه شود. تغییرات در ساختار چوب و واکنش های شیمیایی در نتیجه فرآیند ترمووود، ساختار چوب دوباره شکل می گیرد، تصاویر زیر نشان می دهد که چگونه ساختار بین کاج معمولی ترمو نشده و کاج ترمو شده متفاوت است.

تصویر بالا تفاوت بافت چوب ترمو شده و ترمو نشده کاج را نشان می دهد.(اصول اجرای نمای چوب ترمووود)

حرارت دادن چوب ترمو

حرارت دادن چوب به طور دائم چندین ویژگی شیمیایی و فیزیکی آن را تغییر می دهد. تغییر در خواص عمدتاً ناشی از تجزیه حرارتی سلولزها است. تغییرات مورد نظر از قبل در حدود ۱۵۰ درجه سانتیگراد ظاهر می شوند و با افزایش درجه حرارت به تدریج تغییرات ادامه می یابد.

در نتیجه:

  • تورم و انقباض ناشی از رطوبت کاهش می یابد.
  • دوام بیولوژیکی بهبود می یابد.
  • رنگ تیره می شود.
  • چندین ماده استخراجی از چوب جاری می شود.
  • چوب سبک تر می شود.
  • رطوبت تعادل کاهش می یابد.
  • PH کاهش می یابد.
  • خواص عایق حرارتی بهبود می یابد.
  • با این حال، سفتی و خواص استحکام چوب نیز تغییر می کند.

طبقه بندی استاندارد عملیات چوب ترمووود

در کلاس استاندارد فرآیند ترمووود، تورم و جمع شدگی چوب به دلیل رطوبت، تغییر رنگ و دوام بیولوژیکی به عنوان ویژگی های کلیدی مورد تاکید قرار می گیرد. گونه های چوب نرم و چوب سخت دارای طبقه بندی جداگانه ای هستند زیرا خواص آنها به وضوح متفاوت است. دو دسته ترمووود وجود دارد. داشتن بیش از دو کلاس معقول نیست زیرا خواص چوب در ابتدا با افزایش دما به آرامی تغییر می کند. هنگامی که دمای تصفیه از ۲۰۰ درجه سانتیگراد فراتر رفت، خواص به سرعت تغییر می کنند. استفاده از بیش از دو کلاس همزمان، خطر اختلاط خواص کلاس های مختلف را ایجاد می کند.

دمای ۲۱۵ درجه سانتیگراد به عنوان حداکثر دمای کافی است اما آنقدر زیاد نیست که اثرات ترمووود بر خواص ساختاری چوب قابل توجه باشد. از آنجایی که چوب ترمووود بر اساس آن که باید به مشتریان صنعتی عرضه شود(مطابق با توافقات بین خریدار و تولید کننده) ترمو می شود، سطح پردازش را می توان با دقت کاربرد نهایی ،بهینه کرد.

اصول کلاس های فرآیند استاندارد چوب ترمووود

ترمووود دارای دو کلاس فرآیند استاندارد Thermo-S و Thermo-D است.

Thermo-S

حرف “S” در “Thermo-S” مخفف ‘stability’ “پایداری” است. در کنار ظاهر، ثبات، یک ویژگی کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این کلاس فرآیندی است.

متوسط ​​تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب ترمو شده کلاس Thermo-S 6-8٪ است. Thermo-S کلاس ترمووود طبق استاندارد، در عنوان نسبتاً بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی آن در برابر پوسیدگی الزامات کلاس را برآورده می کند.

Thermo-D

حرف “D” در “Thermo-D” مخفف ‘durability’ “دوام” است. در کنار ظاهر، دوام بیولوژیکی یک ویژگی کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این کلاس فرآیندی است.

متوسط تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب ترمو شده کلاس Thermo-D 5-6٪ است. Thermo-D کلاس ترمووود طبق استاندارد در عنوان بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی آن در برابر پوسیدگی الزامات کلاس ۲ را برآورده می کند.

شروع کار فرآیند ترمو چوب

ماده خام

عوامل موثر بر کیفیت چوب ترمووود عمومی

کیفیت مواد اولیه تأثیر بسزایی بر کیفیت محصول نهایی چوبی ترمووود شده دارد. در اصل، تمام گونه های چوبی را می توان تحت ترمووود قرار داد. با این حال، پارامترهای مورد استفاده برای فرآیند باید به طور جداگانه برای هر گونه چوب بهینه شود.

گونه های چوبی

در فنلاند، گونه های مورد استفاده برای ترمووود کاج (Pinus sylvestris)، صنوبر (Picea abies)، توس (Betula pendula) و آسپن (Populus tremula) هستند. علاوه بر این، تجربیاتی در فرآیند کاج رادیاتا (Pinus radiata)، خاکستر (Fraxinus excelsior)، کاج اروپایی (Larix sibirica)، توسکا (Alnus glutinosa)، راش (Fagus silvativa) و اکالیپتوس به دست آمده است.

تفاوت هایی بین گونه های چوبی از نظر رشد سالانه، سلول های چوبی، منافذ چوب، تعداد اجزای شیمیایی و غیره وجود دارد. علاوه بر این، گونه های مختلف چوب، به عنوان مثال، ویژگی های طول الیاف متفاوتی دارند: چوب های نرم دارای توزیع گسترده ای در طول الیاف هستند. در مقایسه با چوب های سخت که به طور متوسط ​​طول الیاف بسیار کوتاه تر و واریانس کمتری دارند.

گروه نماسازان مدرن

ادامه مقاله اصول اجرای نمای چوب ترمووود را با کلیک روی دکمه زیر مطالعه بفرمایید.

برچسب: اصول اجرای نمای چوب ترمووود.

مطالبی دیگر که شاید از دیدن و مطالعه آنها لذت ببرید. در زمینه های: نمای کامپوزیت طراحی نما دکوراسیون داخلی تابلو تجاری مغازه ها و غیره که توسط گروه نماسازان مدرن گردآوری شده است.

نمای ساختمان
اجرای نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

پانل کامپوزیت آلومینیومی