چگونه از تکسچرها استفاده کنیم.

چگونه تکسچرها استفاده کنیم

گروه نماسازان مدرن

چگونه تکسچرها استفاده کنیم.

برای آنکه بدانیم چگونه از تکسچرها استفاده کنیم ابتدا باید بدانیم تکسچر چیست؟

تکسچر چیست؟

در زمینه طراحی داخلی، تکسچر به استفاده از مبلمان، منسوجات، اشیاء و تزئینات در طیف وسیعی از مواد اشاره دارد که جذابیت بصری و تنوع لمسی را به طراحی داخلی دکوراسیون اتاق اضافه می کند. بنابراین اتاقی بدون تکسچر کافی، می تواند مسطح، خسته کننده، ناخوانا و ناتمام به نظر برسد. پس شما باید از آنها بیشتر استفاده کنید. همچنین افزودن تکسچر می تواند سالنی جذاب تر، دلپذیرتر و لذت بخش تر برای دیدن و سکونت ایجاد کند.

هر عنصر یک اتاق مانند کفپوش، تزئینات دیوار، اثاثیه، اشیاء، لوازم جانبی، هنرهای دستی و دکور، فرصتی برای ترکیب تکسچر است. شما می‌توانید با یک اتاق خالی شروع کنید، موادی را با تکسچر‌های مختلف در کنار هم قرار دهید (سخت، نرم، براق، مات، صاف، خشن و غیره) همانطور که طرح خود را مرحله به مرحله می‌سازید. یا می‌توانید با ایجاد تکسچر‌هایی که از قبل وجود دارد و افزودن لایه‌های بیشتر، به دکوراسیون موجود کمک کنید.

طراحی داخلی دکوراسیون با تکسچر به جزئیات مربوط می شود. «بازی با ارتفاع و مقیاس نیز می تواند علاقه بیشتری را به یک فضا جلب کند. وقتی نوبت به پوشاندن یک اتاق می رسد، من دوست دارم لوازم جانبی، کتاب، مجسمه و آویز را در سرتاسر آن بپوشانم. من ویژگی‌های ملموسی را در انتخاب تکسچر در نظر می‌گیرم.»

چگونه از تکسچرها استفاده کنیم؟

نکات:

ترکیب منسوجات

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن تکسچر به اتاق، استفاده ترکیبی از منسوجات در همه‌چیز، از فرش گرفته تا پرده‌ها، رو بالشتی و پتو، رختخواب و اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان است. بنابراین بسته به احساسی که شما می خواهید ایجاد کنید، پارچه هایی مانند چرم، مخمل، ابریشم، بوکله، پشم، پنبه و کتان را با هم مخلوط کنید. یک صندلی راحتی چرمی خنک را با یک بالش مخملی ترکیب کنید. با مخلوط کردن ملحفه‌های کتانی، بالش‌های خز مصنوعی، یک پتوی بافت درشت و یک تاج تختخواب با روکش چرم طبیعی، یک تخت دنج در هوای سرد ایجاد کنید.

پایانه ها و مواد

پس از سال‌ها تاکید بر دیوارهای سفید بکر، علاقه‌ای دوباره به دیوارهای طرح دار مانند پانل‌های دیواری طرح دار یا گچبری که با دست اعمال می‌شود، افزایش یافته است. افزودن کاغذ دیواری برجسته، مخمل شده، رنگارنگ یا گرافیکی به یک دیوار ساده می تواند یک زیبایی خیره کننده اضافه کند. کابینت های هایگلاس را با کابینت های مشکی مات تکمیل کنید. میز ناهار خوری چوبی رسمی را با صندلی های فلزی روکش شده یا قدیمی تکمیل کنید. از کاشی‌های طرح دار در آشپزخانه خود استفاده کنید یا یک سینک سنگی تراش خورده را نصب کنید.

اگر شما در خانه‌ای قدیمی‌تر با ویژگی‌هایی مانند کف‌پوش‌های چوبی، تیرهای روستایی، دیوارهای سنگی یا کاشی‌های طرح‌دار زندگی می‌کنید. این ویژگی‌های اصلی را با فلزات براق، منسوجات مخلوط، مبلمان نرم، و هنر مدرن متعادل کنید تا تعادل بافتی را ایجاد کنید. زیرا با هنرهای قدیمی، آینه کاریها،طلاکاری عتیقه، یا آویزهای دیواری نساجی دست ساز، یک آپارتمان معاصر را سنتی کنید.

نگاه آهنگین داشته باشید.

یک راه مدرن برای افزودن تکسچر، پایبندی به طرح طراحی خنثی است. اگر همه چیز به همان سایه سفید تزئین شده باشد، یک اتاق کاملا سفید مانند یک استیج برای یک صحنه تئاتر به نظر می رسد. درعوض، از سایه های متعدد از سفید برفی گرفته تا کرم های گرم، بژ و خاکستری روشن استفاده کنید.

مبل را با بالش‌ها و پتو با مواد مخلوطی مانند کتان، ابریشم و پشم بپوشانید. تکه های فلزی، آینه ای یا طبیعی را با حصیری یا چوبی ترکیب کنید.

رنگ و طرح را مخلوط کنید.

اگر شما محیطی جذاب‌تر، از نظر بصری را ترجیح می‌دهید، سعی کنید طرح هایی مانند راه راه، نقطه، پولک، بوته، چهارخانه و گل‌ها را در یک پالت مشابه ترکیب کنید تا بافتی ایجاد کنید. برای داشتن ظاهری تک رنگ، حتماً رنگ‌ها، متریال‌ها و سایه‌های یک طیف رنگ را تغییر دهید تا جذابیت تکسچر را افزایش دهید، همانطور که اگر شما لباس تک رنگ می‌پوشید، بافتها را تغییر می‌دهید.

یک مبل روکش مخملی قهوه‌ای شکلاتی را در مقابل دیواری با رنگ قهوه‌ای کاکائویی مات با تزئینات براق پنجره قرار دهید و یک میز صبحانه خوری شیشه‌ای با پایه‌های گردویی و مقداری نقاشی دیواری برنجی قدیمی به آن اضافه کنید تا روشن‌تر شود.

هنر دیوار

طراح داخلی دکوراسیون دوست دارد از آثار هنری برای افزودن تکسچر به دیوارها استفاده کند. در حالی که ممکن است ایجاد عناصر بافتی با منسوجات و اثاثیه، ساده‌تر باشد. من همچنین عاشق افزودن تکسچر با انواع مختلف هنر دیواری هستم. بنابراین منطقی است اگر اثر هنری همیشه اول توجه شما را جلب می‌کند. یک دیوار گالری از هنرهای غیرمنتظره ایجاد کنید، مانند تکه های کاغذ دیواری قاب شده، طرح های ساده با مداد ساده و هنرهای گرافیکی بیشتر و همچنین عکاسی در قاب های آماده.

نتیجه پویا، مدیریت‌شده، تأثیرگذار، لایه‌بندی شده و بسیار جالب‌تر از یک اثر واحد از هنر سنتی گران‌ قیمت است.

قدیمی و جدید را با هم مخلوط کنید.

برای کمک به افزودن تکسچر به روشی ارگانیک، شما بهتر است مبلمان قدیمی و جدید، تزئینات، اشیاء و عناصر معماری را با هم مخلوط کنید. میز یک طرفه قدیمی یا یک آینه عتیقه با پتینه ای که به خوبی فرسوده شده و برخی از وسایل روشنایی صنعتی به شخصیت آپارتمانی معاصر و حس دکوری کمک می کند که به جای خرید از کاتالوگ، در طول زمان قدیمی شده است.

در این سایت ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین طراحی داخلی و همچنین طراحی رایگان داخلی با دکوراسیون را داشته باشید.

با کلیک بر روی دکمه زیر و پر کردن فرم طراحی رایگان از خدمات ما استفاده کنید.

برچسب :چگونه از تکسچرها استفاده کنیم.

گروه نماسازان مدرن

مطالب مفید گروه نماسازان مدرن

و مطالبی دیگر که شاید از دیدن و مطالعه آنها لذت ببرید. در زمینه های: نمای کامپوزیت طراحی نمادکوراسیون داخلی  تابلو تجاری مغازه ها و غیره که توسط گروه نماسازان مدرن گردآوری شده است.

نمای ساختمان
اجرای نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

پانل کامپوزیت آلومینیومی
پانل کامپوزیت آلومینیومی
طراحی نمای مغازه تابلوسازی